A kéktúrák jelvényei
A kéktúra teljesítése és az igazolófüzeted elleőrzése után jelvényt és elismerő oklevelet kapsz a Magyar Természetjáró Szövetségtől.
Mint ahogy az Országos, az Alföldi és a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra, úgy ezek jelvényei is különböznek egymástól.
Országos Kéktúra
Gomblyuk valamint sorszámozott jelvényén egy szabálytalan négyszögben, hegyek felé vezető, kék jelzőtáblákkal ellátott út látható alul „Országos Kék-Túra M.T.SZ” felirattal. Az OKT teljesítésének szabályairól itt olvashatsz.
Gyermekkéktúra
A kilenc különböző tájegységi jelvényt az egyes helyszínek szimbolikussá vált épületei díszítik.
- Kőszegi-hegység–Kemeneshát: Tábornokház, Hősök tornya;
- Balaton-felvidék: zalaszántói Béke-sztúpa;
- Bakony: Zirc ciszterci apátsága;
- Vértes–Gerecse: Turul-emlékmű;
- Pilis–Budai-hegység: Erzsébet-kilátó;
- Börzsöny–Cserhát: felsőpetényi evangélikus templom;
- Mátra: mátraházai Pagoda;
- Bükk–Aggteleki-hegység: gömörszőlősi tájház;
- Cserehát–Zempléni-hegység: rakacaszendi református templom.
Ha a megtett kilométerek száma meghaladja a 300-at, akkor a teljesítő jogosulttá válik a Gyermekkéktúra jelvényére, amely megegyezik az Országos Kéktúra sorszámozott és gomblyuk jelvényével, csak a felirata tér el. (Gyermek Kék-túra) A Gyermekkéktúra teljesítésről itt találsz infókat.
Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra
Piros alapra a túra neve arany betűkkel került kiírásra, egy szelídgesztenye termés és annak levele társaságában. A szimbólum Rockenbauer Pál egykor kedvelt zengővárkonyi pihenőhelyén, a szelídgesztenyésben elhelyezett sírjára utal. Az RPDDK teljesítésének szabályairól itt találsz infókat.
Alföldi Kéktúra
Fehér alapon a túramozgalom rövidített, körben pedig hosszan kiírt neve olvasható. Az AK teljesítésének szabályairól itt találsz infókat.
Országos Kékkör
Ha mindhárom kéktúrát teljesítetted, akkor megkapod az Országos Kékkör jelvényét, amin a három túramozgalom rövidítését láthatod koszorúval körbefuttatva.