A kéktúrák igazolófüzetei
A kéktúrák igazolófüzeteit a Magyar Természetjáró Szövetség adja ki, és évente egyszer frissíti.
A szerkesztés lezárásáig ismert útvonalvázlaton és bélyegzőhelyeken kívül megtalálod benne a túra kiírását, a leggyakoribb kérdésekre adott válaszokat, az összesített és szakaszokra bontott távolságokat, szintemelkedéseket és menetidőket, rövid ismertetőt a turistajelzésekről, névmutatót, jegyzetelésre elegendő helyet és a szóban forgó kéktúra széthajtható áttekintő térképét. A Gyermekkéktúra információit az Országos Kéktúra igazolófüzetében találod.
Az Országos Kéktúra, a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra és az Alföldi Kéktúra igazolófüzetét megvásárolhatod a
és a következő viszonteladóknál:
- Cartographia Térképbolt (a boltban 2024. június 13-ig, utána csak online)
- Decathlon áruházak
- Mountex áruházak
- Tengerszem túrabolt
- Nomád Sport Outdoor Túraboltok
- Térkép Center bolt
- Trexpert túrabolt
- Geotrek
- Tourinform Badacsony
- Tourinform Gyöngyös
- Dockyard Túraboltok
- Tourinform Zempléni iroda
valamint számos, a Kéktúra mentén található helyi szolgáltatónál.
Az utóbbi években jelentősen megnőtt az érdeklődés a kéktúrázás iránt, ezért érdemes előzetesen tájékozódni afelől, hogy van-e bolti készleten az igazolófüzetekből.
2017-ben az OKT, 2019-ben az RPDDK és 2020-ban az AK igazolófüzete újult meg, de nagyon sokan használnak ezeknél jóval korábban kiadottakat is. A megújulással egy időben változtak a teljesítés és a bélyegzés bizonyos részletei is: míg korábban a dupla bélyegzés és dupla dátumozás volt az elvárás, addig az új szabály szerint elegendő az egy bélyegző (nincs is hely többre), és a dupla dátumozás, ami a megszakítás esetén nyer értelmet. Ha szemléltetni kellene a különbséget, akkor a régi füzetben a bélyegzőhelyre kialakított négyzet élére volt állítva, a mostaniakban pedig a sarkára.
A lényeg, hogy amilyen füzetet használunk, annak a bélyegzésre vonatkozó előírásai szerint járj el. Részletes ismertető az igazolófüzetek használatáról itt érhető el.