Praktikus funkcióval bővült a kéktúrázás weboldala

Képzeletben meggyújtottuk az első szülinapi gyertyát, hiszen alig több mint egy éve indult el honlapunk, a kéktúra.hu. A kezdetektől napjainkig igyekeztünk olyan hírekkel, tudástár anyagokkal és interjúkkal bővíteni rovatainkat, amelyek mondanivalójuk miatt hasznosak lehetnek a kéktúrázóknak.
Ilyen volt például az MTSZ térképportálját bemutató írásunk, amely az utóbbi hetek egyik legolvasottabb írásai közé tartozik. A szöveges tartalmak mellett az oldal technikai támogatottsága is jelentős fejlődésen ment keresztül, melyek egy része a ti visszajelzéseiteknek is köszönhető! Bátorítunk benneteket, hogy a jövőben is osszátok meg velünk a honlap funkcionalitásával kapcsolatban tett hasznos észrevételeiteket!
Az újdonságok közül szeretnénk kiemelni a Megközelítés tervezése ide funkciót, ami most már a honlap térképeinek összes kiemelt pontjára (bélyegzőhelyek, szálláshelyek, látnivalók) történő kattintás után elérhető. Hasznos segítséget nyújthat annak megtervezésében, hogy hogyan közelítsd meg az adott kéktúra szakaszod kiindulási pontját. Vagy épp ellenkezőleg: ahol véget ért a túrád, onnan hogyan juthatsz haza a legegyszerűbben.

A könnyebb elérhetőség miatt a kéktúra.hu térképein kiemelt helyre került a Megközelítés tervezése ide nevű funkció.
A felület egyébként ismerős lehet mindazoknak, akik használták már a Google Maps útvonaltervezőt.
Hogy milyen konkrét segítséget nyújthat a Megközelítés tervezése ide és hogyan ajánlott használni, azt összegyűjtöttük az alábbiakban:
- Miután rákattintottál a linkre, a Google térkép megnyílik az adott pont koordinátáival úticélként beállítva:

A térkép megnyitásával már ki is van jelölve az adott pont úti célként.
- Miután kitöltötted az indulás helyét, dátumát és időpontját, válaszd ki a megfelelő közlekedési módot! Az különösen jó hír a tömegközlekedéssel utazók számára, hogy a funkció megjeleníti a MÁV, a Volánbusz, a BKK és a helyi járatok menetrendjét is.
- A felajánlott alternatívák közül válaszd ki a számodra legjobb megoldást!
- A visszafelé útvonal tervezése ugyanezen az elven működik: egyszerűen csak használd a fel és lefelé mutató nyilat, ami a kezdő és célállomás mellett van.

Ha ugyanazon két pont között közlekedsz, akkor az ellenkező irányú utazáshoz használd a fel és lefelé mutató nyilat.
A galéria megtekintéséhez kattints a képekre.