Ellenőri tapasztalatok 8.rész
Sorozatunk nyolcadik részében is a kéktúrás igazolófüzeted szabályos vezetéséhez nyújtok segítséget. A kéthetenként megjelenő összeállításban korábban már ellenőrzött füzetekből válogatok követendő és elkerülendő példákat, valamint érdekességeket.
Mindig kihangsúlyozom, hogy a legtöbb hiba elkerülhető akkor, ha elolvasod az igazolófüzeted elején lévő tudnivalókat. Ha úgy érzed, hogy ott nem kaptál minden kérdésedre választ, akkor küldj üzenetet vagy keress minket a Kéktúra hivatalos facebook oldalán.
Követendő példák
Szabályosan és szépen vezetett füzet.
A Jubileumi Kéktúra minden bélyegzése gyönyörű, de a dátumok sajnos lemaradtak. Szerencse, hogy pár évvel később újra bejárta az útvonalat a füzet tulajdonosa és szépen igazolta azt.
Egy igazán régi füzet, szép, szabályos és átlátható igazolásokkal.
Ez egy szép és szabályos Alföldi Kéktúra teljesítés részlete. Akkoriban még nem volt egyszerű MTSZ bélyegzőhöz jutni. Ezen a lapon csak két ponton sikerült.
Elkerülendő példák
Szép ez az arany igazolássor, de nem pótolja a lényeget. Ebből bizony úgy tűnik, hogy Abaligeten a barlang és a vasútállomás között nem járt.
Ötletes! Ugyanakkor jelentős hibája az, hogy maga a túrázó nincs rajta.
Millió felesleges infó, hiányos igazolások, de azért emlékkönyvnek még jó lehet.
Érdekességek
A látottak alapján szerintetek lenne igény egy takarékos, félbehajtott lapból álló igazolófüzetre?
Emlékkönyv, amiben az összes tömegközlekedési jegy be van ragasztva (a szabályos igazolások mellé) - HÉV, Volán, MÁV, komp. A többi oldalon a behajtogatott A/4-es MÁV menetjegyek is mind megtalálhatók.
Problémás igazolások kibogozásához többen már eleve beadják a Heyjoe-ról kinyomtatott listát. Már többször segített, de a bélyegzéseket nem pótolja.
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: tizenkétszer járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat. A gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív és negatív példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.