Ellenőri tapasztalatok 61. rész

Ebben a hónapban - kissé önző módon - a Kéktúra Bizottság munkáját segítő vagy épp hátráltató dolgokról ejtek főleg szót, ugyanis az igazolásaitok minősége, olvashatósága nagy mértékben tudja gyorsítani vagy épp lassítani a füzetek elbírálását. Ez utóbbit egészen addig, hogy pótlólagos információkat kell kérnünk a füzet tulajdonosától az igazolások értelmezéséhez.
Egy tökéletesen dokumentált igazolófüzet bírálata mindössze pár percet vesz igénybe, míg a nehéz eseteké akár hetekig, néha hónapokig is elhúzódhat a nehézkes egyeztetések nyomán.
Miért fontos az átlátható, értelmezhető dokumentáció? Mert mi, kéktúra ellenőrök csak ezek nyomán tudjuk megítélni a teljesítés szabályosságát, teljességét. Ezekből derülhet csak ki számunkra, hogy a túra teljes egészét bejárta-e a túrázó. Miután a kéktúrák útvonalkövető túramozgalmak, ezért a teljes útvonal bejárása előfeltétele a sikeres bírálatnak.

Jó példa 1: Ilyen a tökéletes példa. Annyi dátum, amennyire szükség van, mind olvasható és minőségi bélyegzések (gyaníthatóan a TuristaShopban kapható bélyegzőpárnával készültek).
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: tizenháromszor járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat, kétszer az Országos Kékkört. Gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív és negatív példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.