Ellenőri tapasztalatok 4. rész
Sorozatunk negyedik részében is a kéktúrás igazolófüzeted szabályos vezetéséhez nyújtok segítséget.
A kéthetenként megjelenő összeállításban korábban már ellenőrzött füzetekből válogatok követendő és elkerülendő példákat. Mindig kihangsúlyozom, hogy a legtöbb hiba elkerülhető akkor, ha elolvasod az igazolófüzeted elején lévő tudnivalókat. Ha úgy érzed, hogy ott nem kaptál minden kérdésedre választ, akkor fordulj hozzánk bizalommal: küldj üzenetet vagy keress a Kéktúra hivatalos facebook oldalán.
Követendő példák
1. kép Jó példa a szabályos teljesítésre, ugyanakkor teljesen feleslegesen duplán bélyegezni ott, ahol nem történt útmegszakítás.
2. kép Ez is a követendő példák egyike, mégis más okból kifolyólag válogattam ide: kuriózum, mert ez a fajta sörnyitós OKT bélyegzés az ország keleti felén csak itt volt jellemző, nem túl hosszú ideig.
3. kép A kreativitás nem ismer határokat: a káprázatos színvilág mellett szerencsére tökéletes a bélyegzés.
4. kép Ritka precíz igazolófüzet, a kéktúraellenőrök álma!
5. kép Pozitív példa. Ilyen ritka bélyegzőkkel is igazolható a teljesítés, ha rajta van az igazolópont neve. A két egyedi bélyegző pedig igazi kuriózum!
6. kép Szabályos a bélyegzés, de a régi időkre emlékezve láthatjuk a különbséget az egykori vas és a mostani bélyegzőlenyomatok között.
Elkerülendő példák
7. kép Szabálytalan, mert ebben a régi típusú füzetben az útvonal-megszakítás szabályai szerint két bélyegzőre lett volna szükség a Bajai-átkelésnél, hiszen nem egymást követő napokon történt az igazolópont érintése.
8. kép A túrázónak van rajzkészsége és humora, de azért ez nem követendő példa.
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: eddig tizenegyszer járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat. A gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív és negatív példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.