Ellenőri tapasztalatok 29. rész
Csernus Lukács Gábor Kéktúra-ellenőr sorozatának legfrissebb epizódjában inkább az érdekességekre helyezte a hangsúlyt. A bemutatott példák közt vannak a közelmúltban és több évtizeddel ezelőtt megkezdett füzetek is.
Az új típusú füzetekben a jegyzeteknél bőven van hely az élményeknek és akár az extra bélyegzéseknek is.
Ez még a 2010-es évek elejéről való, sörnyitós bélyegző korszak egy élményekkel is szépen kidekorált igazolófüzete. Azon a vidéken akkoriban ilyen bélyegzők voltak a dobozokban.
Régi füzet, új bélyegzők és két útmegszakítás szép igazolása. Ezt így kell tenni, hisz a füzetben leírt szabályok ezt kérik.
Mi itt hiba? Mindössze annyi, hogy ha igazolóképet kell készítenünk, mert pl. be van zárva éppen, akkor nem csak a bélyegző környezetének, hanem magunknak is rajta kell lenni a képen.
Egy őszi bírálati nap feladathalmaza. Igen, az ősz a csúcsszezon a bírálatoknál is.
Egy immár 40 éves igazolófüzet nagyon érdekes bélyegzőkkel és már nem létező igazolóponttal (Fácánosi eh.). Még manapság is érkeznek bírálatra több évtizede megkezdett kéktúrák igazolófüzetei, mert a régi füzetek is használhatók időkorlát nélkül, csak célszerűen mindig az épp aktuális útvonalon kell begyűjteni az épp aktuális bélyegzőket.
Többen szoktak beküldeni segítségként táblázatot is. Persze az igazán jól dokumentált kéktúrák esetén erre nincs is szükség.
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: tizenkétszer járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat, kétszer az Országos Kékkört. Gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív, negatív és érdekes példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.