Ellenőri tapasztalatok 27. rész
A sorozat mai része elsősorban az érdekességekre fókuszál gyakorlati példákkal illusztrálva.
Követendő példák
A képen egy szép túra nyomait láthatjuk a Tanúhegyek környékén, kis nyilakkal jelezve a bejárás irányát.
Egy küzdelmes alföldi bringázás története a bélyegzők mellett. Ne feledd, hogy ma már csak gyalogosan teljesíthető az Alföldi Kéktúra.
A régi típusú füzetben így kell szabályosan igazolni egy útmegszakítást (mint ahogy Koldusszállásnál láthatjuk).
Elkerülendő példák
Határeset, amit ugyan el szoktunk fogadni (ha nincs belőle sok), de lehetőleg próbálj meg olyan helyen ki- vagy beszállni, ahol ha nem is Kéktúra, de legalább valamilyen bélyegzővel igazolni tudod az útmegszakítást. Itt azért ment át ez a füzet, mert a térképen bejelölte a túrázó az útmegszakítás helyét.
Érdekességek
Egy igazi kuriózum, a börzsönyi Vasedény kulcsosháztól. Sajnos azóta leégett, a jövője pedig bizonytalan.
Van, aki ilyen profi módon dokumentálja a Kéktúra teljesítését. Régi típusú füzet mellé segítség nekünk is, mert azóta jó sok új bélyegző is kötelező már az Alföldi Kéktúrán, de tanulságos a szakaszok megközelítése szempontjából is.
Dátumok és bélyegzők szerint szabályos füzet, de akkor miért az érdekességek között említem? Nézzük csak meg a dátumokat! A Hármashatár-hegy és a Rozália téglagyár között 2020.10.23-án járt, de a Kevély-nyereg és Pilisszentkereszt között is! Ebben az esetben nagyon nem érthető a Kevély-nyereg és a Rozália téglagyár közötti 2019.12.22-i dátum.
Szöveg
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: tizenkétszer járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat. A gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív és negatív példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.