Ellenőri tapasztalatok 23. rész

A mai válogatásban is találsz majd követendő és elkerülendő példákat valamint érdekességeket is.
Követendő példák

A régi Alföldi Kéktúra igazolófüzetben is lehet ennek megfelelően igazolni az útvonal-megszakítást. Bár jelen esetben nem beszélhetünk útvonal-megszakításról, hiszen nem telt el 24 óránál több idő a két dátum között.

Ha valamilyen oknál fogva nem tudsz bélyegezni egy igazolóponton (pl. nincs a helyén a gumilenyomat), akkor azt utólag is lehet pótolni, ennek megfelelően. Persze sokkal praktikusabb készíteni egy olyan szelfit, amin te és a bélyegzőhely is jól felismerhető. Így nem kell vesződnöd az utólagos igazolással.
Elkerülendő példák

Sajnos a szöveges magyarázatok nem elfogadhatók igazolásként.

Itt Bózsva és Füzér között van egy kimaradás. Ha nemcsak az élményért, hanem a sorszámozott jelvényért és az elismerő oklevélért kéktúrázol,akkor az útvonal-megszakítást a igazolófüzetben leírtak szerint kell igazolni. A képen látható megoldás sajnos nem elfogadható.
Érdekességek

Az útközben szerzett élményekről írt úti feljegyzések, beszámolók sokszor színesítik az igazolófüzetet. Nekünk kéktúra ellenőröknek is felüdülés ezeket olvasni.

Sokan készítenek táblázatos összesítést a túráikról.

Szeretjük és mosolyt csalnak az arcunkra a nekünk címzett, kedves kis üzenetek.
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: tizenkétszer járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat. A gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív és negatív példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.