Ellenőri tapasztalatok 20. rész
Sorozatunk idei utolsó részében is a kéktúrás igazolófüzeted szabályos vezetéséhez nyújtok segítséget. A kéthetenként megjelenő összeállításban korábban már ellenőrzött füzetekből válogatok követendő és elkerülendő példákat.
Mindig kihangsúlyozom, hogy a legtöbb hiba elkerülhető akkor, ha elolvasod az igazolófüzeted elején lévő tudnivalókat. Ha úgy érzed, hogy ott nem kaptál minden kérdésedre választ, akkor küldj üzenetet vagy keress minket a Kéktúra hivatalos facebook oldalán.
Követendő példák
Nagyszerű megoldás arra az esetre, amikor nem fér el a bélyegzőlenyomat. Így legalább látszik a település neve, és a dátum is olvasható.
Amikor még a Mecsekben sok "nyalóka", majd egyre inkább matricák voltak kint bélyegzők helyett, akkor elég sokszor fogytak el a dobozokból. A képen látható füzet tulajdonosa inkább begyűjtötte, ha épp arra járt. Miután időközben kikerültek az új bélyegzők, nyilván nem írhatta az új dátumokat a régi lenyomatok mellé, amikor a kék úton járta végig a Mecseket. Jól tette!
Ezt manapság már így kell csinálni. Bár a 4-i regéci dátum felesleges, hiszen másnap továbbment. Az 5-i dátum már kötelező lenne.
Itt van némi kavarodás, de attól még szabályos a teljesítés.
Elkerülendő példák
Össze nem érő szakaszok vannak a képen. Ebből úgy tűnik, hogy mikor Zádorfalván járt, nem az Aggtelek-Gömörszőlős szakaszt járta le. A szabályos bélyegzésről minden infó megtalálható az igazolófüzetben.
Sajnos ez sehogy sem felel meg a szabályos teljesítésnek.
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: tizenkétszer járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat. A gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív és negatív példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.