Ellenőri tapasztalatok 16. rész
A soron következő részben is a kéktúrás igazolófüzeted szabályos vezetéséhez nyújtok segítséget. A kéthetenként megjelenő összeállításban korábban már ellenőrzött füzetekből válogatok követendő és elkerülendő példákat. Mindig kihangsúlyozom, hogy a legtöbb hiba elkerülhető akkor, ha elolvasod az igazolófüzeted elején lévő tudnivalókat. Ha úgy érzed, hogy ott nem kaptál minden kérdésedre választ, akkor fordulj hozzánk bizalommal: küldj üzenetet vagy keress a Kéktúra hivatalos facebook oldalán.
Követendő példák
Nem csak a lenyomatok precízek, a zádorfalvi útmegszakítás igazolása is.
A Dorog-Hűvösvölgy távot 4 nap alatt tette meg és pontosan igazolja is ez a két oldal.
Ezt a képet azért hoztam, mert egyszerűen esztétikus és jó így a bélyegzés.
Nyilak segítik számunkra (kéktúra ellenőrök) a túranapok igazolásának ellenőrzését. Köszönet érte!
Egy szabályos pótlás. Kimaradt bélyegzővel nem lett volna érdemes leadni a füzetet bírálatra.
A Visegrádi-hegységet teljesítménytúrán igazolta, ami elég is. Ebben az esetben nem volt indokolt a pótlólagos bélyegzés.
Elkerülendő példák
Ez itt három szomszédos pont, három különböző dátummal, ami épp a folyamatos teljesítést nem igazolja. Egy túra elején és végén is szükséges dátummal ellátott bélyegzést tenni a füzetbe, hogy kiderüljön melyik szakaszt mikor jártad le.
Az üres dátumokat pótolni kell, mert ez így nem szabályos teljesítés.
Csernus Lukács Gábor alig néhány túratársával együtt ott áll az Országos Kéktúra többszörös teljesítőinek dobogóján: tizenkétszer járta végig az Írott-kő és Hollóháza között húzódó túraútvonalat. A gyakorlott túrázó tudásával nemcsak a közösségi felületen egyénileg szerveződött kéktúrás csoportokat koordinálja, hanem évek óta önkéntesen ellenőrzi a teljesítők igazolófüzeteit. Rovatunkban Gábor az igazolófüzetekben látott pozitív és negatív példák bemutatásával nyújt segítséget kezdő és haladó kéktúrázóknak egyaránt.